AUGİS Sınav Görev İşlemleri-Anadolu ÜniversitesiAnadolu Üniversitesi Görevli İşlemleri Paneli Giriş için Tıklayınız


Anadolu Üniversitesi Görevli İşlemleri Sistemine daha önceden bir başvuru yaptıysanız T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile aşağıdaki linkten giriş yapabilirsiniz.

(http://sinav.anadolu.edu.tr/augis/)


Anadolu Üniversitesi Bina İşlemleri Paneline Ulaşmak için

(http://sinav.anadolu.edu.tr/bis/) adresine TıklayınızANADOLU ÜNİVERSİTESİ SINAV GÖREVİ İŞLEMLERİ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI- Bağlı bulunduğum Kurum un sisteme girebilmesi için ne yapmalıyım ?


Yeni bir kurumun Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri web sitesine eklenmesi işlemleri her ilin İl Sınav Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu tür istekler kurum üst yetkiliniz tarafından resmi olarak İl Sınav Koordinatörlüğüne yapılmalıdır. Koordinatörlük bilgileri ekte bulunmaktadır. İl Sınav Koordinatörlüğüne bireysel başvuru yapılmamalıdır.

Koordinatör Bilgilerini indirmek için tıklayınız.

1) Aktivasyon kodu e-postanıza gelmiştir diyor ancak herhangi bir e-posta gelmedi ?

e-posta aktivasyon kodu istemi iptal edilmiştir. Tekrar giriş yaparak bilgilerinizi güncelleyiniz.

2) IBAN lar hangi bankaya ait olacak?

Tüm Türkiyede'ki bankalara ait IBAN'lar geçerlidir.

3) Verilen adreslerden giriş yapamıyoruz?

Görevli işlemleri için adresimiz http://sinav.anadolu.edu.tr/augis tir. Lütfen adresin doğruluğundan emin olunuz.

4) Hizmet yılım yanlış yazılmış, nasıl düzeltebilirim ?

Çalıştığınız kurumun bina üst yetkilisi ile irtibat kurarak durumu bildiriniz. Gerekli değişiklikler onlar tarafından yapılacaktır.

5) Sisteme üye olmaya çalışıyorum, cep telefonunuza gelen şifre ile giriş yapabilirsiniz diyor, ancak telefonuma şifre gelmiyor. Ne yapmalıyım?

Eğer şifreniz 2 dakika içnde gelmiyorsa, telefonunuz firmalardan gelen mesajlara kapalı demektir. Lütfen telefon operatörünüz ile görüşüp bu engellemeyi kaldırınız.

6) Ünvanım sistemde farklı görünüyor, değiştiremiyorum. Nasıl değiştirebilirm?

Çalıştığınız kurumun bina üst yetkilisi ile irtibat kurarak durumu bildiriniz. Gerekli değişiklikler onlar tarafından yapılacaktır.

7) Üniversitede görevliyim, açık öğretim sınavlarında görev almak istiiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Kurumunuzla görüşüp kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

8) Yanlış fotoğraf ekledim, ama fotoğrafımı silemiyorum?

Fotoğrafı silmenize gerek yoktur. Aynı yerden girip üzerine yeni fotoğrafı ekleyebilirsiniz.

9) Okulumuzda sınav yapılmasını talep ediyoruz?

İl sınav koordinatörünüz ile görüşmeniz gerekmektedir.

10) Şifremi değiştirmeme rağmen şifre hatası alıyorum, ne yapmam gerekiyor?

Özel karakter (+,-,* vs.) girmediğinizden emin olunuz.

11) Kurumun sınavda kullanılmıyor. Kaydımı başka bir kurumdan yaptırsam olur mu ?

Böyle bir durum söz konusu değildir. İlinizde bulunan İl Sınav Koordinatörlüğü ile irtibata geçiniz.

12) Kurum bilgilerimde kurum adı olarak Eskişehir kurum dışı havuz yazıyor, ne yapmam gerekiyor ?

Eğer böyle bir ibare bulunuyorsa,çalıştığınız kuruma giderek, kaydolmanız gerekmektedir.Aksi halde sınavlarda görev alamazsınız.

13) Fotoğraf yükleyemiyorum. Fotoğrafı nasıl yüklemem gerekiyor?

Fotoğraf alanına tıklayınız. Gözat butonu ile yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçiniz. Yükle butonuna basınız. Ekrana gelen fotoğrafın istediğiniz kısmını seçiniz. Seçtiğiniz kısım sağ taraftaki küçük ekranda görüntülenecektir. Sisteme yüklenecek fotoğraf boyutu bu olacaktır. Daha sonra Seçili Fotoğra Kısmını Kaydet butonuna basınız. Çıkan "Başarıyla Yüklendi" penceresini sağ alttaki X işareti ile kapatınız. "Bilgilerimi Kaydet" butonu ile kaydediniz.

14) Eski kurumumdan ismimi sildirdiğim halde yeni kurumuma kayıt yaptıramıyorum. Eski kurumumda görevli olduğuma dair uyarı alıyoruz. Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyiz?

Kurum değişikliği sırasında görevliler, yeni kurumlarına eklenene kadar http://sinav.anadolu.edu.tr/augis adresinden görevli işlemleri sistemine giriş yapıp bilgilerini güncellememelidirler.

Sisteme Giriş

İlk olarak T.C. Kimlik Numarası ile şifre istenecektir. Görevli daha önceden giriş yapmışsa şifresi sistemde tanımlıdır. Tanımlı şifre ile sisteme giriş yapabilir. İlk defa girecek ise ve Anadolu Üniversitesi Sınav Sistemi içerisinde tanımlı bir kişiyse “Yeni Üyelik” linkinden kaydını yaptırmalıdır. Sistemde tanımlı olmayıp görev almak isteyen kişiler kurumları ile irtibata geçmelidir. Kayıt yaptırmayan veya sisteme girip bilgilerini kaydetmeyen kişiler Anadolu Üniversitesinin yapmış olduğu sınavlarda görev alamayacaklardır.Yeni Üyelik

İlgili görevli ilk defa sisteme giriş yapacaksa “Yeni Üyelik” linkinden kaydını yapmalıdır. Bu linki tıkladıktan sonra görevliden T.C. Kimlik Numarası, Doğum Tarihi ve Cep Telefon Numarası istenmektedir. İstenilen bilgilerin doğru ve şahsına ait olması gerekmektedir. Aksi takdirde program hata uyarısı verecektir. Girilen cep telefonu numarasına görevlinin şifresi gönderilecektir. Sisteme giriş yaptıktan sonra şifresini değiştirebilecektir.Şifremi Unuttum

Eğer giriş yapacak olan görevli şifresini unutmuş ise şifremi unuttum linkinden yardım alabilir ve istenen bilgiler girildikten sonra şifresinin, ister cep telefon numarasına ister e-posta adresine gönderilmesini sağlayabilir.

Görevli sisteme giriş yaptıktan sonra;

Sol tarafta alt alta menüler bulunmaktadır.Özlük Bilgileri

Sisteme girildiğinde bu link açılacaktır. Kimlik Bilgileri bölümünde görevlinin nüfus bilgileri yer almaktadır. Banka Hesap Bilgileri, İletişim Bilgileri kısımlarında görevliden bazı bilgiler istenmektedir. Yanında * işareti olan alanlar doldurulması zorunlu alanlardır. Bu alanların doğru ve şahsa ait olması gerekmektedir. Aksi takdirde program hata verecektir.IBAN Bilgisi

IBAN’ın ilk iki hanesi büyük harf olmak koşulu ile 26 hanedir. Örneğin: IBAN girildikten sonra hemen altındaki açıklamayı onaylamanız gerekmektedir. IBAN’ınız kontrol edilecektir. Bu nedenle IBAN’ın doğru ve şahsınıza ait olması gerekmektedir.İletişim Bilgileri

Cep telefon numaranızı değiştirmek istediğinizde ilgili alanın sağ tarafındaki değiştir linkini tıklamanız gerekmektedir.

Açılan pencerede sizden yeni cep telefon numaranızı girmeniz istenecektir. Bu sistemde gireceğiniz tüm cep telefon numaraları 05******** formatında olmalıdır.

Yeni cep telefon numaranızı girdikten sonra hemen sağındaki aktivasyon kodu iste butonunu tıklayarak yeni cep telefon numaranıza aktivasyon kodu göndermeniz gerekmektedir. Pencereyi kapattığınızda sizden, cep telefon alanının altında, yeni cep telefon numaranıza gönderilen aktivasyon kodunu girmeniz istenecektir. Aktivasyon kodunu doğru girmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde program hata verecektir.Fotoğraf Ekleme

Bir adet fotoğraf yüklemeniz gerekmektedir. Bu işlemi başlatmak için sağ üstteki fotoğraf ekle butonuna tıklamalısınız. Açılan pencerede fotoğrafınızı yüklemek için gereken adımlar kısaca anlatılmıştır. Lütfen resminizin belirgin ve şahsınıza ait olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde kaydınız onaylansa bile görev alamayacaksınız.

Bilgileri eksiksiz ve doğru girdikten sonra bilgilerimi kaydet butonu ile kaydınızı onaylamanız gerekmektedir. Bilgilerinizde bir yanlışlık sezildiğinde kaydınız onaylanmayacaktır.Şifre Değiştir

Görevli sisteme giriş yaptıktan sonra;

Sol tarafta alt alta menüler bulunmaktadır. Şifrenizi değiştirmek istediğinizde bu linki kullanabilirsiniz. Sizden eski şifreniz, yeni şifreniz ve yeni şifrenizi tekrar girmeniz istenecektir. Bilgileri doğru girdiğiniz takdirde şifreniz değişecektir. Sisteme tekrar girmek istediğinizde yeni şifreniz ile girişi gerçekleştirebilirsiniz.


NOT: Lütfen karşılaştığınız hata uyarılarını dikkatlice okuyunuz. Uyarılar doğrultusunda sizden istenen bilgileri doğru giriniz.