Anadolu üniversitesi

2018 AÖF 3 Ders Sınavı Ne Zaman Yapılacak?2018 AÖF 3 Ders Sınavı Giriş Belgesi Çıkartmak için Tıklayınız

AOF 3 Ders Sınav Tarihleri 2018,AÖF 3 Ders Sınav Tarihi Ne Zaman? 2017-2018 Öğretim Yılı 3 Ders Sınavı 21 Temmuz 2018 Cumartesi tarihinde yapılacak.


AÖF'te '3 ders sınavı' bekleyenlere müjde

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi'nden (AÖF)3 dersi kalıp da mezun olamayan öğrenciler için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 3 ders sınavı uygulamasının yapılacağı bildirildi.YURT İÇİ PROGRAMLAR İÇİN 3 DERS SINAVI 21 TEMMUZ 2018'DEYURT DIŞI PROGRAMLAR İÇİN 3 DERS SINAVI NE ZAMAN?
3 Ders Sınavının;

Devamını oku

Anadolu Üniversitesi Yeni Kayıt Sistemi GirişAnadolu Üniversitesi Yeni Kayıt Sistemi Giriş için Buraya Tıklayınız


ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YENİ KAYIT SİSTEMİ HAKKINDA GENEL BİLGİ

1. Anadolu Üniversitesinin resmi kayit sayfasındaki (https://www.anadolu.edu.tr/) yeni kayıt hizmetleri linkine tıkladığınız zaman açılacak olan yeni sayfada TC numaranızı yazdıktan sonra yeni kayıt işlemlerinize başlayabilirsiniz.

2. Katkı payı ödemeniz sistem tarafından kontrol edildikten sonra yeni bir sayfa açılacak ve bu sayfada kayıtlı olduğunuz bölümde olması halinde isteğe bağlı hazırlık okumayı isteyip istemediğiniz sorulacaktır.

Devamını oku

Anadolu Üniversitesi Örgün Öğrenci Hizmetleri GirişAnadolu Üniversitesi Örgün Öğrenci Hizmetleri Giriş için Buraya Tıklayınız

Sistem hakkındaki istek, görüş ve önerilerinizi baum-orgun-grubu@anadolu.edu.tr adresine iletebilirsiniz.

GENEL İYİLEŞTİRME VE YENİLİKLER

Dönem değiştirmek için çıkış yapmak gerekmemektedir.
Tasarım mobil cihazlara uygun hale getirilmiştir.
Geçmiş dönemlere ait bilgilere ulaşılabilmektedir.
Çoklu dil desteği sağlanmıştır.
Bilgilendirme ve hata mesajları yenilenmiştir.
Kullanılabilirlik artırılmıştır.

ÖĞRETİM ELEMANLARI İÇİN YAPILAN GELİŞTİRMELER

Not işlemlerinin hepsinin tek sayfadan yapılması sağlanmıştır.

Devamını oku

Anadolu Üniversitesi Şifre Değiştirme İşlemleriAnadolu Üniversitesi Şifre Değiştirme İşlemlerini Gerçekleştirmek için Tıkalyınız

Anadolu Üniversitesi (https://mail.anadolu.edu.tr/web/) adresinde ŞİFRE linkini tıklayınız.

Gelen pencerede ŞİFRE DEĞİŞTİR sayfası bulunmakta.İnternet hesabı şifrenizi değiştirebilirisniz. Standart şifre değiştirme kurallarının olduğu sayfada eski şifrenizi daha sonra yeni şifrenizi ve yanlışlığı engellemek için tekrar yeni şifrenizi giriniz.Daha sonra ŞİFREYİ DEĞİŞTİR butonuna basarak şifrenizi değiştiriniz. Yeni şifrenizle alacağınız hizmetler için Yardım-->İnternet Hesabı-->Kullanıldığı Yerler bakabilirsiniz.

Devamını oku

ATA-AÖF Atatürk Üniversitesi Açıköğretim FakültesiAtatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Ana Sayfasına Ulaşmak için TıklayınızBütünleme Sınavı Giriş Belgeleri

Değerli Öğrencilerimiz,

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Bütünleme Sınavı giriş belgelerinizi (obs.atauni.edu.tr) adresinden görüntüleyebilirsiniz.

Not: Sınav giriş belgesi olmayan aday sınava alınmayacaktır.

Sınav Takvimine Ulaşmak için Tıklayınız

Ara sınav için gerekli bilgilerin yer aldığı klavuza ulaşmak için tıklayınız

Devamını oku

AÖF e-Sertifika Programları Portalı GirişAÜ e-Sertifika Programları Oturum Açmak için Buraya Tıklayınız


Eğer e-sertifika programlarına kayıtlı bir öğrenci iseniz, "T.C. Kimlik Numaranız" ile e-Sertifika Programları Portalında oturum açabilirsiniz.

Eğer e-sertifika programlarına kayıtlı değilseniz, Kullanıcı Adı alanına "konuk" yazıp şifre alanını boş bırakarak e-Sertifika Programları Portalında oturum açabilirsiniz. Ancak bu durumda, çoğu hizmetimizden sınırlı olarak yararlanabilirsiniz.

Öğretim Üyelerimiz, kendilerine bildirilen kullanıcı adı ve şifreleri ile sistemde oturum açabilirler.

Internet Explorer'da güvenlik ve gizlilik ayarları varsayılan düzeyden daha yukarda olmamalıdır.

Devamını oku

AÜ e-Sertifika Programları Oturum AçAÜ e-Sertifika Programları Oturum Açmak için Buraya Tıklayınız


Eğer e-sertifika programlarına kayıtlı bir öğrenci iseniz, "T.C. Kimlik Numaranız" ile e-Sertifika Programları Portalında oturum açabilirsiniz.

Eğer e-sertifika programlarına kayıtlı değilseniz, Kullanıcı Adı alanına "konuk" yazıp şifre alanını boş bırakarak e-Sertifika Programları Portalında oturum açabilirsiniz. Ancak bu durumda, çoğu hizmetimizden sınırlı olarak yararlanabilirsiniz.

Öğretim Üyelerimiz, kendilerine bildirilen kullanıcı adı ve şifreleri ile sistemde oturum açabilirler.

Internet Explorer'da güvenlik ve gizlilik ayarları varsayılan düzeyden daha yukarda olmamalıdır.

Devamını oku

AÖF Büro WEB Hizmetleri GirişBüro Hizmetleri

Merkez Büro ve AÖF Büroları Tarafından Verilen Öğrencilik Hizmetleri

Ülkemizin en küçük yerleşim biriminde bile öğrencisi olan Anadolu Üniversitesinin, öğrenci hizmetlerini verebilmek için Türkiye’de 81 ilde ve K.K.T.C Lefkoşa’da olmak üzere toplam 103 AÖF bürosu ve Eskişehir’de Merkez Büro bulunmaktadır. Öğrenci hizmetlerinin bazıları Merkez Büro tarafından bazıları ise illerde bulunan AÖF büroları tarafından verilmektedir. Hangi hizmeti nereden alabileceğiniz ilgili bölümde açıklanmaktadır.


AÖF Merkez Büro Adresleri için Tıklayınız

Devamını oku

Anadolu Üniversitesi Aday Giriş İşlemleriAnadolu Üniversitesi Sınav İşlemleri Sistemine Ulaşmak için Lütfen TIKLAYINIZ
SIKÇA SORULAN SORULAR


1. Sınav başvuru süreci nasıl işliyor?

https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresinden giriş yaparak Üye ol kısmına giriş yapınız.
Aday üyelik formu üzerindeki alanları doldurduktan sonra e-posta adresinize veya cep telefonunuza gelen aktivasyon koduyla üyelik başvurusunu kaydediniz.
Kayıt işleminden sonra e-posta adresinize veya cep telefonunuza gelen şifre ve TC kimlik numaranız ile https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresinden girişinizi yapabilirsiniz.
Giriş yapılan sayfadaki aktif sınav listesinden başvurmak istediğiniz sınavı seçiniz.

Devamını oku

YÖK'ten Pedagojik Formasyon AçıklamasıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, "Bugünlerde pedagojik formasyonla alakalı bir çalışma yürütüyoruz. Tabi ülkenin ihtiyaçları ve gerçeklerini de sarfınazar etmeden, öğretmen ihtiyacının olduğu yerlere ağırlık vererek, bir formüle varacağımızı düşünüyoruz. Bunu önümüzdeki günlerde belirleme durumumuz olabilir" dedi.

Devamını oku

AÖF Bütünleme Sınavı Olacak Mı? (AÖF E-Portal- AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama)AÖF Açıköğretim final sınav sonuçları açıklandı. AÖF sınav sonuçları burada. 14 - 15 Ocak 2017 tarihinde yapılan AÖF Güz Dönemi Final Sınav sonuçları açıklandı mı?

AÖF - Açıköğretim 2017 yılı Güz dönemi Final sınavının sonuçları açıklandığı anda aofgiris.com'dan erişim sağlayabileceksiniz. Öğrenciler, sınav sonuçlarını T.C. kimlik numaralarını kullanarak öğrenebilirler. AÖF'de bütünleme sınavları olmadığı için açıklanması beklenen AÖF sınav sonuçları öğrenciler açısından büyük öneme sahip. Sınav sonuçları sınavın gerçekleştiği tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içinde (https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim) acikogretim-sistemi adresinde yayınlanıyor ve öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle sonuçlara ulaşabiliyor.

Devamını oku

Anadolu Üniversitesi Bina İşlemleri Paneli

Anadolu Üniversitesi Bina İşlemleri Sistemine hoşgeldiniz. Giriş yapabilmek için kurumunuzun İl Sınav Koordinatörlüğü tarafından sisteme ekli olması gerekmektedir. T.C. Kimlik Numaranız ile şifreniz İl Sınav Koordinatörlüğü tarafından tarafınıza bildirilecektir.Anadolu Üniversitesi Bina İşlemleri Paneli Giriş için Tıklayınız

Devamını oku

AÖF Dikey Geçiş Bölümleri Nelerdir?AÖF Ana Sayfasına Ulaşmak için Tıklayınız

Önlisans mezunları Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya 5. yarıyılına fark dersler alarak kayıt için başvurabilirler.


2018-2019 Öğretim Yılında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki Lisans Bölümlerinin 5. Yarıyılına Doğrudan Başvuru Yapabilecek Önlisans Mezuniyet Alanlarının Listesini Görmek için Tıklayınız

Devamını oku