2018 AÖF’de Bütünleme Sınavları Olacak Mı? AÖF’de Alta Kalan Dersler Nasıl Verilir?2017-2018 AÖF’de Bütünleme sınavları olacak mı.AÖF’de yeni yılda Bütüleme olacak mı.YÖK Bütünleme hakkını verdi mi.Anadolu Üniversitesi 2017-2018 yılında Bütünleme sınavını yapacak mı.AÖF Bütünleme sınavı tarihleri var mı? AÖF Bütünleme sınavı yapılacak mı? AÖF Bütünleme müjdesi.AÖF Bütünleme sınavı ile ilgili YÖK açıklaması.İşte AÖF Bütünleme sınavı hakkında bilgiler...


2018 yılında AÖF de bütünleme mi geliyor AÖF öğrencilerini sevindiren haber Açıköğretim fakültesi öğrencilerine müjde! AÖF’de geçen sene bütünleme kalkmıştı. AÖF öğrencilerini sevindirecek tavsiye, AÖF’de bütünleme geri mi geliyor. Kamu Denetçiliği Kurumu’nda Açıköğretim Fakültesi öğrencilerini sevindiren tavsiye.
Kamu Denetçiliği Kurumu, Anadolu Üniversitesi’nde AÖF sistemine göre eğitim görmekte olan öğrencilere, tüm dersler için bütünleme sınav hakkı verilmesi ve mazeret sınav hakkı verilmesi bu konuda yaşanan hak kayıpları ve mağduriyetlerinin gecikilmeksizin giderilmesi hususlarında Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne tavsiyede bulundu.

Kamu Denetçiliği Kurumu 03 Aralık 2013 tarihinde Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerine, bütünleme sınavı ve muafiyet hakkı verilmesi yönünde Anadolu Üniversitesi’ne tavsiye kararı vermişti. Kamu Denetçiliği Kurum’dan bir kararda mazeret ve telafi sınavına ilişkin çıktı. Kamu Denetçiliği Kurumu, “18 Ocak 2013 tarihli ve 28532 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’nde açıköğretim sistemine göre eğitim almakta olan öğrencilere de bütünleme ve mazeret sınav hakkı tanınması için gerekli mevzuat değişikliğinin yapılması” yönünde YÖK ve Anadolu Üniversitesi’ne tavsiyede bulunmasına karar verdi. Ayrıca, Kamu Denetçiliği Kurumu, üniversitenin kitapların teminine ilişkin olarak da bundan sonra çabalarını daha da artırması ve kitapların öğrencilere sınavlara hazırlanmalarına makul süre kalacak şekilde teslim edilmesi hususunda Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne tavsiyede kararı verdi.Peki,2018 AÖFde bütünleme sınavı var mı, 2017- 2018 aof de but var mı, acik ogretim butunleme, açıköğretimde bütünleme sınavı varmı, aof de butunleme sinavi varmi, aöf kredili sistemde bütünleme varmı, aöf nin bütünlemesi var mı...AÖF’de tek ders ikinci sınıf için bütünleme sınavı geçen sene yapılmıştı Bu sene aöf bütünleme son dakika haberi için henüz bir bilgi alınmadı bilgi alındığı takdirde hemen sitemizden öğrenebileceksiniz.

Peki hangi Derslerden Bütünleme Sınavına Giriliyor;

Bahar Dönemi Sonunda Genel Not Ortalamanız 2.0′ın altında ise, Güz Döneminde CD,DC,DD ve FF aldığınız derslerden bütünleme sınavına gireceksiniz. Bahar Dönemi Sonunda Genel Not Ortalamanız 2.0 veya üzerinde ise Güz döneminde sadece FF aldığınız derslerden bütünleme sınavına gireceksiniz.


AÖF ÖĞRENCİLERİNE 3 DERS SINAVI MÜJDESİ

AÖF'ten 3 ders sınav müjdesi. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi’nden (AÖF) 3 dersi kalıp da mezun olamayan öğrenciler için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 3 ders sınavı uygulamasının yapılacağı bildirildi. AÖF ile ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirsiniz.

AÖF 3 ders sınav müjdesini verdi. AÖF 3 ders sınavı ne zaman yapılacak. AÖF 3 ders sınavı nerelerde yapılıyor? AÖF Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kamil Çekerol, sisteme getirdikleri önemli yeniliklerden bir tanesinin 3 ders sınavı olduğunu kaydetti.
“3 DERSTEN OKUL UZATILMASININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN GAYRETİMİZ SÖZ KONUSU”

“Öğrencilerimizin 3 ders yüzünden okul uzatmalarının önüne geçmek için bir gayretimiz söz konusu” diyen Çekerol, şöyle devam etti:

“Gönül ister ki öğrencilerimiz buraya kalmadan öğretim yılı sonunda normal sınavlarıyla ara ve dönem sonu sınavlarında başarılı olup eğitim-öğretim hayatlarını o şekilde tamamlamış olsunlar. Verdiğimiz mezunlardan başarılı bir sistem olduğunu ve başarılı bir öğrenci grubuyla eğitim-öğretimimizi sürdürdüğümüzü düşünüyoruz.”

AÖF sınav tarihleri 2017-2018

Güz Dönemi Ara Sınavı 25 - 26 Kasım 2017
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 13 - 14 Ocak 2018
Bahar Dönemi Ara Sınavı 14 - 15 Nisan 2018
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 02 - 03 Haziran 2018
2017-2018 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı 21 Temmuz 2018


Not: 2018 AÖF Tek Ders Sınavına Kimler Girebilir? İlgili Yazımıza Ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

2 yorum

Bengisu Durmaz
08.02.2014 19:45

aöf okuyan insan keyfinden okumuyor, tek ders için sınav açılıyorda çift ders için neden açılmıyor.
devlet üniversiteside keyfi karar verirse nerede okuyalım. türkiyede dünyanın en iyi üniversiteleri
varda biz mi düşük puan aldıkta giremedik. boğaziçi üniversitesinin öğrencisi olmasamda derslerine
girdim, kusura bakmasınlar ama çok dandikti. umarım bütünleme açılır hadi parayı falan geçtimde bu
hayatta en önemli şey zaman.

Misafir
23.06.2014 16:01

tek ders sınavı veriliyorda her dönem için neden tek ders verilmiyor. Bu haksızlıktır. Gençlerin geleceği ile oynamak bu kadar kolay mı. ing 3 ve ing 4 ten kaldığım için bi senemin heba olmasını istemiyorum. yazık değilmi bize geleceğimize. İng 1 ve 2 yi koydunuz da ing 3 ve 4 ü koymayı neden gerek duydunuz anlamıyorum.