AÖF Öğrenim Ücreti / AÖF Öğrenci Katkı Payı Ödemeleri

AÖF Dönem Öğrenim Ücreti

Açıköğretim Fakültesi’nin Bilgi Yönetimi, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Eczane Hizmetleri, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, Kimya Teknolojisi, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzaktan Eğitim Önlisans Programlarında bahar döneminde kayıt yeniletecek öğrenci- ler; öğrenim süresine ve aldığı derslerin kredi- sine bakılmaksızın ilk defa kayıt yaptıran öğrenciler gibi Bakanlar Kurulunca belirlenen ¨385.00 (¨770.00/2) Dönem Öğrenim Ücretini ödeyeceklerdir.

1.2.Dönem Öğrenci Katkı Payı

1.2.1. Dönem Öğrenci Katkı Payı Ödemeyecek Olan Öğrenciler

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilerden program süresi içerisinde olanlar (önlisansta 2 yıl, lisansta 4 yıl) Bakanlar Kurulu Kararı gereğince “Dönem Öğrenci Katkı Payı” ödemeyeceklerdir.

2. Dönem Öğrenci Katkı Payı Ödeyecek Olan Öğrenciler

Yukarıda adı geçen Bakanlar Kurulu Kararında “Süresinde Mezun Olamayan Öğrencilerin Katkı Payı ve Öğrenim Ücreti Tutarları” başlıklı 11. maddesi gereğince;

 Açıköğretim Fakültesinin önlisans program- larında kayıtlı öğrencilerden program süresi sonunda (3’üncü yıldan itibaren) mezun olamayan öğrenciler ¨35.50 (¨71.00/2) Dö- nem Öğrenci Katkı Payı ödeyeceklerdir.

 Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerinde kayıtlı öğrencilerden program süresi sonunda (5’inci yıldan itiba- ren) mezun olamayan öğrenciler ¨35.50 (¨71.00/2) Dönem Öğrenci Katkı Payı ödeyeceklerdir.

AÖF Öğrenci Girişi Yapmak için Tıklayınız