Atatürk Üniversitesi AÖF Dikey Geçiş BölümleriFakültemiz İşletme Lisans, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Programlarına sınavsız dikey geçiş uygulamasıyla öğrenci alınacaktır. Ön Kayıt sayfası için tıklayınız.


Dikey Geçiş (Sosyal Hizmet)

DGS TERCİH İŞLEMLERİ

1. GENEL BİLGİLER, TEMEL İLKE VE KURALLAR

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin örgün/açık öğretim lisans programlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgili sınav, tercih ve yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yürütülecektir. Bu bilgiler, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ilgili olarak yerleştirme esaslarını kapsamaktadır.

Yerleştirme işleminde bu bilgiler ile birlikte, 2018-DGS Başvuru Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Adayların tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.


2. TERCİHLERİN ALINMASI

Tercih işlemleri ÖSYM'nin belirlediği tarihler arasında olacaktır.
Adaylar, tercihlerini bireysel olarak İnternet aracılığıyla elektronik ortamda yapacaklardır.

Hangi ön lisans programlarından mezun olacak/olan adayların hangi lisans programlarını tercih edebilecekleri tercih kılavuzunda verilmiştir. Adayların, tercihlerini sadece bu kılavuzdaki tabloda verilen ilgili alanları göz önünde tutarak lisans programlarından yapmaları gerekmektedir.

Tercihlerin doğru olarak yapılabilmesi için önce tercih kılavuzunun dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Bu kılavuzda, ön lisans programından mezun olunacak/olunan alan bulunarak hangi alanlardaki lisans programlarının tercih edilebileceği belirlenecektir. Bunun dışındaki alanlardan yapılacak tercihler geçersizdir.

Kılavuzda, dikey geçiş yapılabilecek lisans programlarının kodlarını, adlarını, kontenjanlarını, puan türünü, öğretim süresini ve varsa koşullarını göstermektedir.

ATA-AÖF Tercih ve Yerleştirme İşlemlerinizi Gerçekleştirmek için Tıklayınız

ATA-AÖF-DGS Sınavı Güncel Duyuru ve Bilgiler için Lütfen Tıklayınız

1 yorum

Misafir
15.08.2014 11:34

SOSYAL HİZMET BÖLÜMÜNÜ DGS İLE KAZANANLAR KAÇINCI SINIFTAN BAŞLIYOR. 4 YILDA LİSANSA TAMAMLAMA SANSI VARMI. TEŞEKKÜRLER