İlahiyat Önlisans (2 Yıllık) Programı Nasıl İşliyor?İlahiyat Önlisans Programı, örgün öğretimde mevcut İlahiyat programının ilk iki yılıyla içerik itibariyle örtüşen, ancak daha büyük toplum kesimlerine benzer fırsatları sunma amacına yönelik olarak açılmış bir programdır. İlahiyat Önlisans programı, lise mezuniyeti, yaşı ve mesleği ne olursa olsun herkese açık, büyük toplum kesimlerini doğru dinî bilgiyle buluşturmayı amaçlayan bir programdır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Ön Lisans Programı 2010-2011 öğretim yılından itibaren Dönemlik-Kredili Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programlarına dahil edilmiştir. Dönemlik-kredili sistem; önlisans programlarının 1. ve 2. sınıfında güz ve bahar olmak üzere 4 dönemden oluşmaktadır.İlahiyat Önlisans Programından mezun olan öğrenciler, “Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca kendi alanlarında örgün öğretim veren programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.


Kılavuzlar

Program için hazırlanan kılavuz, tanıtım ve broşürleri kullanarak programın genel yapısı, uzaktan eğitim ortamları ve ideal çalışma yöntemi vb. gibi pek çok konuda detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Program kılavuzunun, tanıtımının ve buroşürünün en güncel sürümlerini bu bölümden takip edebilirsiniz.

ÖĞRETİM YILI AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİDÖNEMLİK – KREDİLİ UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMLARI PROGRAM KILAVUZU İNDİR

5 yorum

Misafir
21.08.2014 19:39

bu sene tekrar üniversite sınavına hazırlanacagım ama aynı zamanda ilahiyata aöften kaydolup 1.sınıfa baslamak istiyorum. sınavda okul puanımdan kesilir mi ilk üniversitem olacagı için?

Misafir
24.08.2014 18:58

kayıtları internet üzerinden yapınız aksi gelmem

osman
29.08.2014 17:31

Ben ilahiyat 1 sınıf 2 Döneminde kayıt yenileme yapmadım bu sene nasıl yapmam lazım hem 1 sınıfı hemde 2 sınıfı okuya bilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim en kısa zamanda cevaplarınızı bekliyorum. SAYGILARIMLA!!!

Misafir
05.09.2014 12:13

Dostum eğer herhangi bir üniversiteye yerleşirsen puanının kırılmaması için 2 yıl bekleyip öyle girmelisin ygs ye. Aksi takdirde puanın kırılır.

Misafir
08.09.2014 14:00

ben bu sene üniversite sınavına girmedim açıktan ilahiyat okumak istiyorm ama 2 üniversitemi hala okuyorum kayıt yaptırabilir miyim açıköğretime acaba