2017 AÖF Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?AÖF SINAV SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Anadolu Üniversitesi 2 milyona yakın öğrencinin katılımıyla, 2016-2017 AÖF Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavlarını gerçekleştirdi.Bu sınav Anadolu Üniversitesinin 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılının Final Sınavını,dönemin bitişini ifade ediyordu.

Tabiki AÖF Final Sınavları en çok adaylar için önemliydi.Çünkü bir çok aday için AÖF 2017 Bahar Dönemi Final Sınavları mezuniyetin ayak sesleriydi.Şimdi 2017 AÖF Final Sınavını büyük bir heyecan içerisinde tamamlayan öğrenciler,sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar.


AÖF öğrencilerinin merakla beklediği aöf sınav sonuçları 2017 ne zaman açıklanacak,aöf dönem sonu sınav sonuçları, AÖF 27 - 28 Mayıs 2017 tarihinde yapılan, AÖF 2017 yılı Bahar Dönemi final sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor,AÖF Sınav Sonuçları 2017,AÖF sınav sonuçları, AÖF 2017 Sınav Sonuçları öğrenme...

Anadolu Üniversitesi 15 - 16 Nisan 2017 bahar dönemi Vize Sonuçlarını beklenenden çok evvel sürpriz bir şekilde açıklamştı.AÖF Sınav Sonuçlarının yine aynı zaman aralıklarında açıklanması muhtemel.2017 AÖF Final Sınav Sonuçları için sizin adınıza takipteyiz. AÖF Sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linkimiz aktif hale gelecektir. AÖF'de bütünleme sınavları olmayacak dolayısıyla açıklanması beklenen AÖF sınav sonuçları öğrenciler açısından büyük önem taşıyor. En güncel AÖF bilgileri ve gelişmelerini sitemiz aofgiris.com'dan takip edebilirsiniz.


AÖF sınav sonuçlarına adaylar,(https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/) adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ulaşabilecekler.

Öğrenciler TC kimlik numarasıyla oturum açarak “Fakülte” başlığından “Sınav Soruları” seçeneğine, “Bölüm” başlığından öğretim yılını, “Ders” başlığından istenen sınavı seçerek sınav sorularına erişebilirler.

AÖF Sınav Sorularına Ulaşmak için Buraya Tıklayınız


AÖF'de Tek Ders Sınavı Var mı 2017,AÖF'de Tek Ders Sınavı Ne Zaman? İşte ayrıntıları...


AÖF ÖĞRENCİLERİNE TEK DERS SINAVI MÜJDESİ

AÖF'ten tek ders sınav müjdesi. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi’nden (AÖF) tek dersi kalıp da mezun olamayan öğrenciler için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da tek ders sınavı uygulamasının yapılacağı bildirildi.

AÖF tek ders sınav müjdesini verdi. AÖF tek ders sınavı ne zaman yapılacak. AÖF tek ders sınavı nerelerde yapılıyor? AÖF Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kamil Çekerol, sisteme getirdikleri önemli yeniliklerden bir tanesinin tek ders sınavı olduğunu kaydetti. Geçen yıl uygulamaya başlanan tek ders sınavı uygulamasında büyük bir başarı elde edildiğini belirten Çekerol, “Tek ders sınavı geçen sene sistemimizde uygulamaya başladığımız bir sınav oldu ve son derece de başarılı olduğunu gördük.

Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz tek ders sınavında, yaklaşık 56 bin öğrencimiz bir tek dersten okul uzatma durumundaydı. Sınava katılan 56 bin öğrencimizin 45 bininin, yani yüzde 80’inin başarılı olduğunu ve okullarını tamamladıklarını gördük. Bu bizi tabii ki son derece memnun eden bir sonuç oldu. O nedenle sistemsel bir değişiklik gerektirmemesi, yani şu anda bütün öğrenim hayatı boyunca öğrencilerimizin yönetmeliğimiz gereğinde yerine getirmek zorunda oldukları ders geçme, sınıf geçme gerekliliklerinde bir değişime neden olmaması nedeniyle tek ders sınavını rahatlıkla uygulayabilir durumdayız. Tek ders sınavını, sistemimiz içerisinde kabul edilebilir ve başarı oranının yüksek olduğu bir uygulama olarak görüyoruz” dedi.2017 AÖF Tek Ders Sınavına Kimler Girebilir Öğrenmek için Tıklayın!
2017 YURT İÇİ PROGRAMLAR İÇİN TEK DERS SINAVI NE ZAMAN?

Geçen yıl Doç. Dr. Çekerol, tek ders sınavının 15 Temmuz 2017’de yapılacağını ifade ederek, “Tek ders sınavını bu yıl da öğretim yılının sonunda gerçekleştirileceğini belirtmişti.. Tek ders sınavımızı, yurt içi programlarımız için 15 Temmuz 2017 tarihinde Türkiye’deki 11 şehirde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Lefkoşa’da gerçekleştiriyor olacağız. Bu sınava katılabilmek için gerekli olan koşullar; bu öğretim yılında o derse kayıtlı olan öğrencilerimiz, tek dersten mezun olup da sadece o dersten bekleyen öğrencilerimiz bu sınava katılabilir durumda olacaklar. Yine yaklaşık 100 bin öğrencimizin bu durumda olacağını ve onlar için bir organizasyon gerçekleştiriyor olacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

2017 YURT DIŞI PROGRAMLAR İÇİN TEK DERS SINAVI HANGİ TARİHTE?

Yurt dışı programlar için yapılacak tek ders sınavının tarihini de açıklayan Çekerol, “Tabii sadece Türkiye içi değil yurt dışı programlarımızda da bu sınavlar gerçekleştirecek. Açık öğretim sisteminde üniversitemiz şu anda yurt dışında 8 farklı ülkede, 17 farklı şehirde eğitim-öğretimini sürdürüyor. Buralarda irtibat bürolarımız var ve sınavlarımızı 17 şehirde gerçekleştirir durumdayız. Tek ders sınavının boyutu biraz daha küçüldüğü için şu anda aldığımız karara göre, Ağustos 2017'de yurt dışı programlarımızda; Almanya-Köln, Azerbaycan-Bakü, Kosova-Priştina ve Makedonya-Üsküp’te tek ders sınavımızı gerçekleştiriyor olacağız” şeklinde konuştu.

“TEK DERSTEN OKUL UZATILMASININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN GAYRETİMİZ SÖZ KONUSU”

“Öğrencilerimizin bir tek ders yüzünden okul uzatmalarının önüne geçmek için bir gayretimiz söz konusu” diyen Çekerol, şöyle devam etti:

“Gönül ister ki öğrencilerimiz buraya kalmadan öğretim yılı sonunda normal sınavlarıyla ara ve dönem sonu sınavlarında başarılı olup eğitim-öğretim hayatlarını o şekilde tamamlamış olsunlar. Verdiğimiz mezunlardan başarılı bir sistem olduğunu ve başarılı bir öğrenci grubuyla eğitim-öğretimimizi sürdürdüğümüzü düşünüyoruz.”