AÖF Ders Ekle Sil İşlemi Yapmak için TıklayınızAÖF ders ekle-sil işlemi nasıl yapılıyor diye merak eden adaylar izahatlar için yazımızı takip edin...


Ders Ekle-Sil İşleminin Yapılması

Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile (https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/) adresine giriş yapıp kayıt yenileme linkinden ders ekle-sil işlemini gerçekleştireceklerdir.Kayıt yenileme linkine tıkladıklarında bir metin gelecektir.Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrencilerimiz bu metindeki açıklamaları mutlaka okumalıdırlar.Metni okuduktan sonra ders ekle-sil işlemini gerçekleştirebilirler.Ders ekle-sil işlemi üç basamaktan oluşmaktadır.

En son basamakta mutlaka onay vermeniz gerekmektedir.Yaptığınız ders ekle-sil işlemini onaylamadığınız takdirde,ders ekle-sil işleminiz geçersiz sayılacaktır.Bu durumda Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırsınız.Birden fazla ders ekle-sil işlemi yapan öğrencilerin,en son onayladığı ders ekle-sil işlemi geçerli olacaktır.ve banka ödeme bilgileri buna göre oluşacaktır.

AÖF Kayıt Yenileme Kılavuzu Tıkla İndir

AÖF Kayıt Yenileme Ders Ekle-Sil İşlemi için Tıklayınız

AÖF Ders Ekle-Sil İşlemi Nasıl Yapılır Tıkla Öğren

AÖF HARÇ ÜCRETLERİ NE KADAR

Anadolu Üniversitesi tarafından açıklanan rakamlara göre bu öğretim yılında öğrenciler her programa göre değişebilen tutarlarda harç ödemesi yapacak. Harç tutarları ise kayıt olunan programlara göre genellikle 205 liralık bir ücrete denk geliyor.

AÖF KAYIT ÜCRETİ NE KADAR HANGİ BANKAYA YATACAK?

Ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler ilgili döneme ait Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında;Kredi Kartıyla(öğrenci sayfasından), Vakıfbank şubelerinden, ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0 724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Mazeretli kayıtların son günü olan kılavuzda belirtildiği üzere İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30'a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

AÖF DERS EKLE-SİL İŞLEMLERİ

Belirtilen tarihler arasında kayıt yenileme bedelini ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler ilgili tarihlerde https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/ adresinden Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri bağlantısından ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

Ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler ilgili Döneme ait Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında;Kredi Kartıyla(öğrenci sayfasından), Vakıfbank şubelerinden, ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0 724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Mazeretli kayıtların son günü olan tarihde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30'a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.

AÖF güz dönemi kayıt yenileme tarihleri ve son gün ne zaman? AÖF ders ekle-sil işlemleri nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme harç ücreti ne kadar? Anadolu Üniversitesi İşletme, İktisat, Maliye bölümleri güz dönemi kayıt yapma, kayıt yenileme işlemleri ile ilgili detayları öğrenciler haberimiz ile öğrenebilirler. İşte AÖF ile ilgili tüm detaylar...