2018-2019 AÖF Ders Kitapları Ne Zaman Dağıtılacak?AÖF ders kitaplarını nereden bulabilirim,AÖF Kitapları Ne Zaman Alınacak 2018-2019,AÖF Kitapları Ne Zaman Verilecek 2018-2019,AÖF Kitapları Ne Zaman Gelecek 2018-2019...

2018-2019 Öğretim Yılı Güz Dönemi Ders Kitaplarını Ne Zamana Kadar Alabilirim?

Eylül 2018 - Ekim 2018 tarihleri arasında 2018-2019 öğretim yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemini yaptıran ancak AÖF bürolarından ders kitaplarını teslim almayan öğrenciler, ders kitaplarını kayıtlarını yaptırdıkları bürolardan mesai saati bitimine kadar alabilirler.

İlgili bildirilen tarihten sonra 2018-2019 öğretim yılı Bahar Dönemine ait ders kitapları teslim edilmeyecektir.

Kitaplarını almayan öğrencilerimiz, ders kitaplarının dijital versiyonuna (PDF) (https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim) adresinin Çalışma Alanım bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak erişebilirler.

Güz dönemi ara sınavın yapılacağı Kasım 2018 günlerinde AÖF büroları 08.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

AÖF Ders Kitapları Ne Zaman Dağıtılacak 2018-2019?

Kayıt yaptıran ve kayıt yenileten öğrencilerin ders kitaplarının dağıtımı AÖF bürolarından yapılmaktadır. Kayıt anında verilemeyen ders kitapları daha sonra AÖF bürolarından alınabilecektir. Ayrıca öğrencilerimiz ders kitaplarının dijital versiyonuna Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (Türkiye) linkinden erişebilirler.

AÖF bürosunda aldığınız ders kitaplarınızın, kayıt yaptırdığınız program ve derslere ait olup olmadığını kontrol ediniz. Eksiklik veya yanlışlık olması durumunda AÖF büronuza başvurunuz.

Ders kitapları öğrenciye ders/dersleri ilk kez aldığında verilir. Ders kitapları değişmediği sürece ikinci kez ders kitabı verilmez.

Öğrenciler mevcut ders kitaplarındaki yapılan düzeltmelere ve değişen ders kitaplarının bilgilerine (https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim) adresi Kitap Hizmetleri linkinden ulaşabilirler.

Uzaktan Eğitim Gören Öğrencilerin Ders Kitapları ise PDF Olarak (https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/) Sayfasında Yayınlanacaktır.

Yabancı Dil Eğitimi Ders Kitapları

Dönemlik-kredili sisteme geçen Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm ve programlarında okutulan yabancı dil dersleri tekrar düzenlenmiştir. Buna göre öğrenciler önlisans programlarında Avrupa Dil Portfolyosu A2 seviyesinde, lisans programlarında ise Avrupa Dil Portfolyosu B1 seviyesinde yabancı dil eğitimi görmek zorundadırlar.

Yabancı dili İngilizce olan öğrenciler; İngilizce I dersinde Cambridge Touchstone A1 düzeyi İngilizce Eğitim Seti, İngilizce II dersinde Cambridge Touchstone A2 düzeyi İngilizce Eğitim Seti kullanılacaktır. Touchstone İngilizce Eğitim Setleri “Öğrenci Kitabı”, “Öğrenci Rehberi”, “DVD Video”, “DVD-ROM”, “Touchstone Online” internet ortamındaki ders malzemeleri ve TV programlarından oluşmaktadır. Öğrenciler Touchstone Online’a Öğrenci Kitabı içerisinde verilen erişim koduyla girebileceklerdir.

Yabancı dili Almanca olan öğrenciler; Almanya’da yerleşik Klett Yayınevi ile yapılan işbirliği sonucu Almanca derslerinde Klett Yayınevinin Üniversitemizin açıköğretim sistemine göre uyarladığı (Aussichten) ders materyallerini kayıt yaptırdıkları AÖF bürolarından alacaklardır.

Yabancı dili Fransızca olan öğrenciler; Fransız dili eğitimi alanında yazılı ve görsel-işitsel materyaller üreten Cavılam (Centre d’Approches Vivantes des Langues et des Medias) Dil Öğretim Merkezi ve Hachette Kitap Gurubu (Groupe Livre Hachette İnternational:GHI) ile yapılan işbirliği sonucu hazırlanan ders materyallerini kayıt yaptırdıkları AÖF bürolarından alacaklardır.