AÖF Dikey Geçiş Kayıt Başvuruları için Tıklayın!AÖF Dikey Geçiş Kayıt Başvuru Kılavuzunu İndirmek için Tıklayınız

AÖF Dikey Geçiş Kayıt Başvurularını Yapmak için Tıklayınız

2018-2019 AÖF Dikey Geçiş Kayıt Tarihleri:

Başvuru Tarihi:
Eylül 2018

Başvuru ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilmek için aşağıda belirtilen basamakların tümünü uygulamalısınız.

Bu sayfada bulunan açıklamaların tamamını okumadan kesinlikle başvuruya başlamayınız.

AÖF KAYIT ADIMLARI

- Başvuru şartlarını taşıyorsanız internet başvurunuzu bu sayfa üzerinden yapınız.
- Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
- Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
- AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.

2018-2019 AÖF Dikey Geçiş Kayıt Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

1) AÖF INTERNET BAŞVURU

Dikey Geçiş başvuru koşulları aşağıdadır:

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin Önlisans Programlarından mezun olanlar Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya fark dersler alarak kayıt için bu sayfa üzerinden internet başvurularını yapabilirler.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki lisans bölümlerinin 5. yarıyılına doğrudan başvuru yapabilecek önlisans mezuniyet alanlarını Tablo-1'den, 5. yarıyılına fark dersler alarak başvuru yapabilecek önlisans mezuniyet alanlarını Tablo-2'den görebilirsiniz.


İnternetten başvuru yaparken, önlisans mezuniyet belgenizdeki program ismi ile İnternet Başvuru sitesinde beyan edeceğiniz “Meslek Yüksekokulu ve Açıköğretim Fakültesi Önlisans Mezuniyet Alanları”ndaki program isminin aynı olması gerekmektedir. AÖF bürosunda ve Dekanlık tarafından yapılacak incelemeler sonunda mezuniyet belgenizdeki program ile internet başvurusunda beyan ettiğiniz mezuniyet programı arasında farklılık olursa kayıt yapılmayacaktır. Kayıt yapılmış ise kaydınız iptal edilecektir.

Öğrenim süresi 4 veya daha fazla yıl olan lisans bölümlerinden önlisans diploması alarak ayrılanlar dikey geçiş için başvuru yapamazlar, bu adaylar Lisans Tamamlama başvurusu yapacaklardır.

Başvuru koşullarını taşıyorsanız Eylül 2018 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız. Internet'ten başvuru işlemleri Ekim 2018 saat 17.00'da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

Başvurunuz sonrasında bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcı dökümünü alacağınız elektronik dosya PDF formatındadır. Eğer bilgisayarınızda bu dosyayı okuyacak Adobe Reader yazılımı yoksa öncelikle Buraya Tıklayıp yazılımı bilgisayarınıza indirip kurunuz.

Başvuruya şimdi başlamak için Buraya Tıklayınız

2) 2018-2019 AÖF Dikey Geçiş KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.

2018-2019 AÖF Dikey Geçiş Kayıt Ne Kadar,Hangi Bankaya Ödeniyor?

3) ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yeni kayıt yaptıracak öğrenciler Bakanlar Kurulu Kararı gereğince kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen "Dönem Öğretim Gideri" ödemelerini ilgili tarihler arasında, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce Vakıfbank’a yapmalıdırlar.

Ödeyeceğiniz miktarı öğrenmek için Buraya Tıklayınız

- Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren şehitlerin eş ve çocukları, maluller, şeref aylığı alan ve bunların eş ve çocukları banka ödemesini yapmayacaklardır. Ayrıntı için Buraya Tıklayınız

- Engelli Öğrenciler; Sağlık kurulu raporu ile % 40 ve daha fazla oranda engelli olduğunu belgeleyen öğrenciler banka ödemesini yapmayacaklardır. Ayrıntı için Buraya Tıklayınız


4) AÖF BÜROSUNDAN KAYIT

Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte Eylül 2018 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için Buraya Tıklayınız

ÖNEMLİ NOT

Engelli öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini kayıt anında AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntı için Buraya Tıklayınız


AÖF KILAVUZLAR

Başvuru ve Kayıt Kılavuzu Tıklayın

Öğrenci Kılavuzu Tıklayın

Not: AÖF Kılavuzları Belirtilen Tarihler İçerisinde Yönlendirilen Adreste İlgili Bölümde Olacaktır...