AÖF Kayıt Yenileme Ödeme Yöntemleri Nelerdir?*** AÖF Kayıt Yenileme Kılavuzu İndirmek için Buraya Tıklayınız

*** AÖF Kayıt Yenileme Ders/Ekle-Sil İşlemi için Buraya Tıklayınız

Ödeme yöntemleri aşağıda açıklanmıştır. Açıklanan dört yöntem dışında ödemelerin posta havalesi, banka havalesi ve EFT gibi yollarla yapılması kabul edilmemektedir. Üniversite tarafından talep edilen veya edilecek olan ödemelerin zamanında yapılmamasından doğacak sonuçlardan Anadolu Üniversitesi sorumlu olmayacaktır. Yanlış yapılacak bir ödemenin sorumluluğu öğrenciye aittir. Mazeretli kayıt yenilemenin son günü olan 24 Şubat 2017 Cuma tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.


Vakıfbank Şubelerine Ödeme

Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine T.C. kimlik numaranız ile kayıt yenileteceğiniz bölüm/program belirterek ödemenizi gerçekleştiri- niz.


Vakıfbank İnternet Bankacılığından Ödeme

Vakıfbank’ta İnternet bankacılığı kullanıyorsanız, Vakıfbank’ın İnternet sitesindeki (http://www.vakifbank.com.tr) “İnternet Bankacılığı” menüsünden internet şifrenizle giriş ya- parak “Ödemeler”, “Eğitim ve Sınav Ödemeleri”, “Üniversite Harç İşlemleri” sırasıyla tıklayınız. Ardından üniversite seçeneğinden “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi/Uzaktan Eğitim Ödemeleri”ni seçiniz. Öğrenci numarası olarak T.C. kimlik numaranızı doğru şekilde giriniz. “Devam” tuşunu tıklayınız. Bir sonraki sayfada kayıt türü-bölüm/programa göre yapmanız gereken ödeme tutarları görülecek ve onaylamanız istenecektir. Onaylamanızdan sonra ekranda görülecek dekontun dökümünü yazıcıdan alarak öğreniminiz süresince saklayınız.


Vakıfbank ATM’lerinden Ödeme

Kartsız Ödeme

Parabankomat ATM’lerde, Giriş tuşuna basarak ulaşacağınız “Ödemeler” seçeneğinde yer alan “Üniversite” işlemini seçtikten sonra ATM ekranında görünen Anadolu Üniversitesi AÖF kodunu ve ardından T.C. kimlik numaranızı girerek, borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yenileteceğiniz bölüm/programa ait tahsilâtı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


Kartla Ödeme

Vakıfbank Bankomat 7/24 kartınızla giriş yaptıktan sonra “Ödemeler” seçeneğinde yer alan “Üniversite” işlemini seçtikten sonra ATM ekranında görünen Anadolu Üniversitesi AÖF kodunu ve T.C. kimlik numaranızı girerek, borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yenileteceğiniz bölüm/programa ait tahsilâtı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz bilgilerini girerek başkasına ait ödeme de yapabilirsiniz. İşleminizin sonuçlandığından emin olduktan sonra ATM’den aldığınız makbuzu ödeme yaptığınızı belgelemek için saklayınız. ATM’den makbuz alamadığınız durumda banka şubesinden dekont alınız. ATM’den yapılan ödemelerin bankaya transfer işlemlerinde bağlantı sorunundan dolayı zaman zaman sıkıntılar yaşanmaktadır. Eğer ATM makbuzunda “Referans Numarası” alanında bir bilgi bulunmuyorsa yaptığınız ödeme gerçekleşmemiş demektir. Böyle bir durumda Vakıfbank şubesine başvurmanız gerekmektedir. Bu nedenle kayıt yenileme tarihinin son gününde kartla ödeme yöntemini tercih etmemeniz yararınıza olacaktır.


AÖF Kredi Kartı ile Ödeme İşlemi Yapmak için Tıklayınız

Telefon Bankacılığı ile Ödeme

Vakıfbank İnternet müşterisi olanlar “444 0 724 Vakıfbank telefon bankacılığı”nı arayarak sırası ile “Bankacılık Hizmetleri”ni, “12 haneli Vakıfbank müşteri numarası”nı, “8 haneli İnternet şifresi”ni tuşlayıp, “Müşteri temsilcisine bağlanarak” ödemelerini yapabilirler.


Ödemelerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Bankaya Yapan Öğrencilerin Yapması Gereken İşlemler

Ödemelerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki bankaya yapan öğrenciler, banka dekontunu Bahar Dönemi kayıt yenileme tarihleri içerisinde AÖF Lefkoşa Bürosuna götürerek kayıt yenileme işlemini yaptırmalıdırlar. 13 Şubat 2017 Pazartesi - 24 Şubat 2017 Cuma tarihleri arasında kayıt yenileme ile ilgili banka dekontunu AÖF Lefkoşa Bürosuna teslim etmeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez. Ödemelerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki bankaya yapacak öğrencilerden önceki öğretim yıllarından/dönemden “Öğretim Gideri” ile “Dönem Öğrenci Katkı Payı” borcu olanlar 2016-2017 öğretim yılı Bahar Döneminde kayıt yeniletebilmek için gecikme faizi uygulanmış eski borç tutarlarını AÖF Lefkoşa Bürosundan öğrendikten sonra ödemelerini yapmalıdırlar. Sadece eski borcunu ödeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.


Dönem Öğrenim Ücreti/Dönem Öğrenci Katkı Payı ve Dönem Öğretim Gideri İade İşlemleri

Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına girdiği halde dönem öğrenim ücreti/dönem öğrenci katkı payı ve dönem öğretim giderini ödeyen öğrencilere iade işlemi yapılacaktır. Öğrenciler durumlarını gösteren belgenin yanında, banka dekontunun aslı ile birlikte dilekçelerini “Anadolu Üniversitesi Açıköğre- tim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği Yunus Emre Kampüsü 26470 - ESKİŞEHİR” adresine göndermeleri hâlinde ödedikleri bedelin iadesi yapılacaktır. Dilekçede paranın iade edilebileceği banka ve şube adı, öğrenciye ait IBAN numarası mutlaka bulunmalıdır. Aksi hâlde dilekçe işleme alınmayacaktır.

AÖF Kayıt Yenileme

AÖF Kayıt